Bilety na Mystic Festival 2022 już w sprzedaży!
×

Za tydzień na festiwalu: Dzień pierwszy

27.05.2022

 

Czwartek, 2 czerwca, to już Mystic Festival grający pełną parą – na pięć scen i jedno kino. Ucztą dla ucha będzie koncert Opeth, Mastodon was zdepcze, Katatonia zasmuci, a Heilung oszołomią mrocznym rytuałem. 

 

W czwartek Sabbath Stage pod opiekę biorą nasi przyjaciele z Napalm Events. Ich propozycja to duńskie (0) i Konvent, penetrujące obrzeża black, doom i post-metalu oraz Norwedzy z Dwaal, piorący na scenie doomowe i sludge’owe brudy. Zagra również nasz rodzimy Mentor, czyli black’n’roll na gołe pięści.

 

Desert Stage to może nie jest ogromna scena, ale wielkie zagwarantuje wam przygody. 2 czerwca rozpoczną się koncertem Neon Mud, maczającego doomowe i stonerowe brzmienia w cuchnącym, sludge’owym sosie. Riffy Major Kong to stoner/doomowe ciężary i zarazem dalekie kosmiczne loty. Dead Lord są ze Szwecji i z lat 70. zarazem - trudno uwierzyć, że ktoś dzisiaj potrafi tak czuć klasycznego hard rocka à la Thin Lizzy czy Nazareth. Wreszcie The Picturebooks, których blues rock brzmi jak podróż chopperem przez amerykańskie Południe w niekończące się, zbyt suche lato. 

 

Sceną Shrine tego dnia rządzić będzie kobiecość, ucieleśniona w skrajnie odmiennych stylistycznie projektach. Będzie to zderzający hardcore’ową wściekłość z postrockowym rozmachem Brutus, ponury, ale też kipiący emocjami postmetalowy GGGOLDDD, transowi, eteryczni, a przy tym bezgranicznie oddani ciemności (Dolch), gothic-punkowa Maggot Heart, a także OvO, beztrosko pławiący się w brudzie i hałasie.

 

Park Stage otworzy koncert poznańskiej grupy Comepass, która wygrała tegoroczną edycję konkursu Road To Mystic. Po nich przyjdzie kolej na Kvelertak, a to koncertowe bestie. Dobrze, że Stocznia wytrzymała już niejeden sztorm, bo scena będzie jeszcze potrzebna wizjonerom z Baroness, szamanom z Heilung i ponurakom z Katatonii. 

 

Main Stage to waga ciężka i tego dnia pierwsze ciosy wyprowadzą Szkoci z groovemetalowego Bleed From Within. Poprawią po nich Malevolence, brytyjscy chuligani, dokazujący na styku hardcore i thrashu. Mastodon to już legenda, nie trzeba przedstawiać amerykańskich mistrzów riffów, co ukręcają łby, podobnie jak Szwedów z Opeth, którzy też potrafią znokautować, ale stawiają na finezję i chętnie łączą metal z psychodelicznym progockiem sprzed dekad. 

 

Mało? Nie chcecie jeszcze spać? Dobrze się składa, bo Nightrun87 właśnie rozkręca na Desert Stage srogi after…


Mystic Festival 2022 odbędzie się 2-4 czerwca 2022 roku na ternie Stoczni Gdańskiej. Wystąpią m.in. Judas Priest, Opeth, Mercyful Fate, Killing Joke, Mastodon, Heilung, Saxon Katatonia, Mayhem, Mgła, Solstafir, Igorrr, Benediction, Baroness, Vader i Kvelertak. Pełny skład wykonawców jest przez cały czas dostępny na naszej stronie: www.mysticfestival.pl

 

1 czerwca posiadaczy karnetów zapraszamy na Warm Up Day. Usłyszycie kultowe numery Hellhammer w wykonaniu Tom Gabriel Warrior’s Triumph of Death, wybór najlepszych hymnów Celtic Frost zaprezentuje Triptykon, a następnie Triptykon z własnym materiałem. W ramach Warm Up Day zobaczycie również koncerty Carcass, Decapitated, Heathen, Gaerea, Urne, Lik, Skeletal Remains i Spectral Wound. 

 

  • Ceny karnetów 3-dniowych – 499 zł do 1.06.2022 lub wyczerpania puli
  • Ceny Upgrade'u biletu jednodniowego 2020/2021 do karnetu 3-dniowego – 200 zł do 1.06.2022
  • Cena biletu jednodniowego na Warm Up Day (1 czerwca)  – 149 zł (pula ściśle ograniczona)
  • Ceny biletów jednodniowych (2,3 lub 4 czerwca) – 299 zł do odpowiednio 2, 3 lub 4 czerwca lub wyczerpania puli
  • Ceny karnetów 4-dniowych VIP - 799 zł do 1.06.2022

 

Posiadacze karnetów na rok 2020 i 2021 będą mogli wziąć udział w Warm Up Day bez dodatkowych opłat! Wasze wejściówki zachowują ważność w 2022 roku i stają się karnetem 4-dniowym, nie musicie ich aktualizować. Dotyczy to również posiadaczy upgrade'ów biletów jednodniowych do karnetów.

 

Ściśle ograniczona pula karnetów 4-dniowych (zawierających Warm Up Day) będzie dostępna w specjalnej cenie 479 zł tylko do 12 stycznia lub do wyczerpania miejsc.

 

Bilety jednodniowe można upgrade'ować do 4-dniowego karnetu w specjalnej cenie 200 zł tylko do 12 stycznia lub do wyczerpania miejsc na Warm Up Day.

 

Każdy, kto zachowa bilet z 2020 lub 2021 (dot. również osób, które zakupiły upgrade do biletu jednodniowego) oprócz możliwości uczestnictwa w Warm Up Day otrzyma specjalną, limitowaną płytę CD z nagraniami festiwalowych artystów. To wydawnictwo, które nigdy nie trafi do regularnej sprzedaży.

 

Organizatorem MYSTIC FESTIVAL jest Mystic Coalition, sojusz firm o bogatym doświadczeniu na rynku koncertowym, festiwalowym i wydawniczym, w skład którego wchodzą Knock Out Productions, Mystic Production i B90.

 

Mystic Coalition

https://www.facebook.com/Mystic.Coalition

https://www.instagram.com/mysticcoalition

 

Knock Out Productions
http://www.knockoutprod.net
https://www.facebook.com/productions.knock.out
https://www.instagram.com/knockoutprod

 

Mystic Production
https://www.mystic.pl
https://www.facebook.com/mysticproduction
https://www.instagram.com/mysticproduction

 

B90
https://www.b90.pl
https://www.facebook.com/B90klub
https://www.instagram.com/klub_b90

Organizator festiwalu

Mystic Coalition