Bilety na Mystic Festival 2022 już w sprzedaży!
×

Gdańsk Stocznia 2-4.06.2022

(+ Warm Up Day 1.06)


INFORMACJE ORGANIZACYJNE: NIEZBĘDNIK UCZESTNIKA MYSTIC FESTIVAL 2022

Mystic Festival odbędzie się 2, 3 i 4 czerwca 2022. Dodatkowy dzień to 1 czerwca, w ramach specjalnego Warm Up Day.

 

 • Start koncertów: 15:15 (Warm Up Day – 16:15)
 • Koniec koncertów: ok. 02:00
 • Godziny otwarcia festiwalu: 14:00 (Main Stage – 16:00)
 • Zamknięcie terenu przy Main Stage i Park Stage: ok. 2:30
 • W przypadku innych stref, ulokowanych na Ulicy Elektryków, istnieje możliwość pozostania dłużej. 

 

Godziny otwarcia punktów wymiany na opaski:

 

data

godziny

miejsce

31.05

14:00-22:00

Wydział Remontowy, ul. Doki 1

1.06

12:00-północ

wejście na teren festiwalu, ul. Narzędziowców

2.06

12:00-północ

wejście na teren festiwalu, ul. Narzędziowców

3.06

13:00-północ

wejście na teren festiwalu, ul. Narzędziowców

4.06

13:00-północ

wejście na teren festiwalu, ul. Narzędziowców

 

 

 • Wejście na teren festiwalu jest możliwe wyłącznie po zeskanowaniu kodu z ważnego biletu wstępu. Każdy festiwalowicz otrzyma opaskę upoważniającą do uczestnictwa we wszystkich koncertach, odbywających się na każdej ze scen.
 • Pamiętajcie, że wcześniejsza wymiana biletów na opaski pozwoli Wam uniknąć ewentualnych kolejek w dniu festiwalu!
 • Bilet na opaskę można wymienić tylko osobiście.

 

TEREN FESTIWALU

 

Mystic Festival 2022 to 5 scen, na których zagra łącznie ponad 70 zespołów. Dodatkowych 9 zespołów wystąpi 1 czerwca na specjalnym Warm Up Day.

 

Wszystkie sceny rozlokowane będą w industrialnej scenerii Stoczni Gdańskiej. Oprócz szerokiej oferty alkoholi dostępnych w wydzielonych strefach, serwowane będzie również piwo do 3,5% zawartości alkoholu. Napoje alkoholowe mogą kupować i spożywać osoby wyłącznie powyżej 18. roku życia.

 

Przed głównym wejściem na Mystic Festival umieszczony zostanie punkt akredytacji dla mediów, gości, fotografów, płatny depozyt, szatnia i biuro rzeczy znalezionych.

 

Przed bramą festiwalową będzie możliwość pozostawienia rowerów, hulajnóg i innych pojazdów, którymi przyjedziecie na Mystic Festival. Pamiętajcie, by mieć przy sobie zapięcia, żeby bezpiecznie umocować przedmiot do specjalnie przygotowanych stojaków.

 Płatności

 

Na wydarzeniu obowiązuje płatność gotówką i kartą. Nie wydajemy żadnych żetonów ani innych substytutów pieniędzy.

 

Na terenie nie będzie dostępnego bankomatu.


Osoby z niepełnosprawnościami

 

Przy Main Stage oraz Park Stage będą znajdowały się podesty dla osób poruszających się na wózkach. W przypadku pozostałych scen nasza ochrona pomoże w znalezieniu możliwie najlepszego rozwiązania do uczestnictwa w koncercie. 

 

Na całym terenie festiwalu będą dostępne toalety dla osób z niepełnosprawnościami.

 

Osoby poniżej 16. roku życia


Nastolatkowie, które w dniu koncertu nie ukończyli 16. roku życia, mogą uczestniczyć w koncercie na poniższych zasadach:

 • osoby, które w dniu koncertu osiągnęły 13 rok życia, ale nie ukończyły 16 lat, przy wejściu na teren wydarzenia będą zobowiązane do przekazania obsłudze koncertu wypełnioną zgodę rodzica lub innego opiekuna prawnego na udział w koncercie. Wzór zgody 

 • osoby, które w dniu koncertu nie ukończyły 13 lat, muszą przebywać na festiwalu pod okiem opiekuna oraz na wejściu przekazać wypełnione oświadczenie. Wzór zgody

 

Osoby, które ukończyły 16 lat, mogą swobodnie uczestniczyć w festiwalu.


Slajd #1
Slajd #2
Slajd #3
Slajd #4
Slajd #5
Slajd #6

BEZPIECZEŃSTWO


Prosimy o zapoznanie się z regulaminem festiwalu zawierającym listę przedmiotów, których nie można wnosić na teren wydarzenia. W terminie bliższym dacie festiwalu podamy instrukcje dotyczące dozwolonych bagaży. Zalecamy niezabieranie ze sobą dużych, turystycznych plecaków oraz toreb. Prosimy o stosowanie się do zaleceń ochrony – do oceny służb porządkowych należy decyzja o oddaniu plecaków do depozytu. Dopuszczalna pojemność tego typu bagaży wynosi 30 litrów. 

 

Zabrania się wnoszenia jakichkolwiek napoi oraz jedzenia, chyba że jest ona częścią udokumentowanej, specjalnej diety. Na teren Mystic Festival można wnosić bidony na wodę o pojemności max 1L.


Na terenie imprezy obowiązuje zakaz wnoszenia i posiadania broni lub innych niebezpiecznych przedmiotów, materiałów wybuchowych, wyrobów pirotechnicznych, materiałów niebezpieczne pożarowo, napojów alkoholowych (za wyjątkiem zakupionych na terenie festiwalu), środków odurzających lub substancji psychotropowych, paralizatorów, miotaczy gazu, noży, pałek, łańcucha, petard, świec dymnych, laserów, wskaźników laserowych oraz przedmiotów, które mogłyby zostać wykorzystane jako pociski oraz podobnych, opakowań szklanych, metalowych oraz plastikowych oraz przedmiotów o ostrym zakończeniu.


Ponadto, obowiązuje bezwzględny zakaz wnoszenia i posiadania sprzętu nagrywającego audio i video oraz profesjonalnego sprzętu fotograficznego (dopuszczalne są telefony komórkowe oraz aparaty bez zmiennej optyki), a także wykonywania fotografii, nagrywania dźwięku i filmowania. Nakaz nie dotyczy osób, które otrzymały akredytację od organizatorów wydarzenia. 


Na teren festiwalu można wnosić karimaty oraz wszelkiego rodzaju maty.

 

Aktualnie zniesione są wszelkie restrykcje związane z pandemią, jednak na bieżąco monitorujemy sytuację dotyczącą COVID-19. Bliżej festiwalu podamy konkretne informacje związane z obostrzeniami i zachowaniem na terenie festiwalu - zostaną one sporządzone na podstawie aktualnych zaleceń Głównego Inspektoratu Sanitarnego (GIS).

 

SIGNING SESSIONS

Poniżej znajdziecie już potwierdzone spotkania. W naszych mediach społecznościowych będziemy informować na bieżąco o kolejnych.


Spotkania odbywać się będą w strefie Plener 33.

 

2.06 

19.30-20.00 – Kvelertak
20.00-20.30 – (0)
21:00-21:30 - OvO
21.30–22.00 – GGGOLDDD
22:00-22:30 - Nightrun 87

 

3.06
15.00 – 15.30 – Okkultokrati
17.00 – 17.30 – Hentai Corporation
18.30 – 19.00 – The Raven Age
19.30 – 20.00 – Spaceslug

 

4.06
16.00 – 16.30 – Grift


BILETY VIP

 

Wszystkim osobom, które zakupiły bilety VIP, dziękujemy za zaufanie i wierzymy, że przygotowane przez nas udogodnienia sprawią, że ta edycja będzie wyjątkowa!

 

    1. Wymiana biletów na opaski:
    • 31.05 – w klubie muzycznym Wydział Remontowy (ul. Doki 1), przy Historycznej Bramie Stoczni, w godzinach 14:00-22:00.
    • 1-2.06 – przy wejściu na teren festiwalu od godziny 12:00.
    • 3-4.06 – przy wejściu na teren festiwalu od godziny 13:00.


    2. Wraz z opaską otrzymasz żeton umożliwiający odbiór zestawu gadżetów, które będą na Ciebie czekać w strefie VIP. Dla Twojej wygody nie wydajemy go przy odbiorze opaski, ponieważ być może będziesz chciał odebrać swój zestaw pod koniec pierwszego dnia.


    3. Strefa VIP jest czynna od godziny 16:00 do około 30 minut po zakończeniu ostatniego koncertu na MAIN STAGE.


    4. Na strefie VIP do Twojej dyspozycji będzie płatny bar z szerokim wyborem napojów zarówno alkoholowych, jak i bezalkoholowych, a ponadto: strefa chill, platforma widokowa oraz toalety o podwyższonym standardzie.

 

 

BILETY

 

Bilety na Mystic Festival są dostępne na www.mysticfestival.pl (kolekcjonerskie), ebilet.pl oraz www.eventim.pl.

 

Rekomendujemy zakup w punktach sprzedaży: tickets.mysticfestival.pl, ebilet.pl oraz eventim.pl. Odradzamy zakupy przez nieautoryzowane serwisy biletowe, m.in. Viagogo, Ticketswap, Allegro, OLX. Zakup biletów w tych miejscach może spowodować, że zostaniecie oszukani.

 

 • Ceny karnetów 3-dniowych – 499 zł do 1.06.2022 lub wyczerpania puli

 • Ceny Upgrade'u biletu jednodniowego 2020/2021 do karnetu 3-dniowego – 200 zł do 1.06.2022

 • Cena biletu jednodniowego na Warm Up Day (1 czerwca)  – 149 zł (pula ściśle ograniczona)

 • Ceny biletów jednodniowych (2,3 lub 4 czerwca) – 299 zł do odpowiednio 2, 3 lub 4 czerwca lub wyczerpania puli

 • Ceny karnetów 4-dniowych VIP - 799 zł do 1.06.2022

 

Warm Up Day będzie dostępny do 11.01.2022 dla posiadaczy karnetów (także VIP) z edycji 2020, 2021 i 2022 oraz dla osób, które dokonały upgrade'u biletu jednodniowego z edycji 2020 i 2021 do karnetu. Po 11.01.2022, możliwość zakupu 4-dniowego karnetu dotyczy wyłącznie wejściówki VIP, a bilety jednodniowe na Warm Up Day będą dostępne (pula ściśle ograniczona) w cenie 149 zł.

 

Karnet VIP zawiera:

 • zestaw gadżetów (torba eco, magnes, kolekcjonerski plakat)

 • wejście na imprezę na 3 dni festiwalu (+ Warm Up Day)

 • wstęp do strefy VIP

 • dostęp do baru z szeroką ofertą napojów alkoholowych i bezalkoholowych (płatny)

 • zaplecze sanitarne o podwyższonym standardzie

 • platformę VIP przy Main Stage

 

Po zeskanowaniu ważnego biletu, każdy festiwalowicz otrzyma opaskę upoważniającą do uczestnictwa we wszystkich koncertach, na każdej ze scen.

 

BILETY KOLEKCJONERSKIE

W punkcie INFO na terenie festiwalu będzie możliwość wymiany biletów elektronicznych na kolekcjonerskie.

 

Ze względu na możliwość przetarcia się kodu na papierowym bilecie, wszystkie osoby, które kupiły bilet kolekcjonerski na edycje 2020, 2021 i 2022, bezpośrednio przed festiwalem otrzymały e-mail zawierający bilet elektroniczny, dzięki czemu bez problemu będą mogli odebrać swoją opaskę, by udać się do punktu INFO po pamiątkowy, kolekcjonerski bilet. 


Ekologia

 

W jak największej mierze staramy się, by przy tegorocznej edycji wyprodukować jak najmniej opadów, dlatego napoje będą serwowane w kubkach wielokrotnego użytku z jednym z trzech festiwalowych wzorów. Na stoisku z merchem w sprzedaży pojawią się mysticowe bidony. Każdy uczestnik będzie mógł także ugasić pragnienie z nielimitowanego wodociągu, dostępnego przez cały czas trwania imprezy. 

 

Ponadto, merch festiwalowy będzie pakowany w eko rulony.


STOISKA GASTRONOMICZNE, SKLEPY Z MUZYKĄ I ORGANIZACJE POZARZĄDOWE

 

Płyty, koszulki, książki i inne gadżety związane z muzyką zaproponują wam: Mystic Production, Rockmetalshop.pl, Arcana Ignis, Altercore, In Rock, Fantasy/jne/ Bajery, 2nd Chance Vinyl, Ledo Takas, Mythrone Promotion i Mad Lion Records.

 

Aktywiści Stowarzyszenia Arbuz opowiedzą wam, jak pomagają, również za pomocą kultury i sztuki, migrantom oraz uchodźcom przybywającym do Trójmiasta, Otwarte Klatki o działaniach na rzecz polepszenia losu zwierząt hodowlanych, a Fundacja Koci Azyl o pomocy udzielanej porzuconym pupilom. 

 

Jedzenie: zapraszamy do W4 Food Squat, którego oferta zaspokoi potrzeby największych smakoszy, a spragnionych napoi. Znajdziecie tam foodtrucki: Łąka, Panczo, Carmnik, NieMięsny, Alga oraz Ogniem i Piecem. Do tego przy Main Stage czekają na was: Dirty Sandwicz, Carmnik, Langosze, Zapiekanki, Pizza, Frytki Belgijskie i Kawa. Przy Park Stage znajdziecie natomiast: Kuchnię Dla Odważnych, Dos Amigos, Dim Sum, Stripesy z Kurczaka, Chinkali, Baozi i Kawę. 

 

Stanowisk z piwem i innymi napojami nie będziecie musieli szukać – będzie ich pod dostatkiem na całym terenie festiwalu. 


DOJAZD NA FESTIWAL

 

Na teren Mystic Festival 2022, mieszczący się w Stoczni Gdańskiej (ul. Elektryków), można dostać się na kilka sposobów:

 

- Szybką Koleją Miejską (SKM-ką), kursującą na trasach: Lębork-Wejherowo-Reda-Rumia-Gdynia-Gdańsk. Przystanek końcowy dla festiwalowiczów to GDAŃSK STOCZNIA (między Gdańskiem Głównym i Politechniką). Bilety na przejazdy można kupić:

 

 • w kasach biletowych SKM (UWAGA! Bilety kartonikowe należy skasować na stacji, na której rozpoczyna się podróż. Kasowniki znajdują się najczęściej w tunelach prowadzących do stacji). 

 • online – za pośrednictwem aplikacji SKM Kompas, KOLEO, Jakdojade czy Skycash. Kasowanie tych biletów odbywa się w aplikacji. 

 

Szczegółowy rozkład jazdy, ceny biletów i inne dodatkowe informacje znajdują się na stronie: https://www.skm.pkp.pl/ 

 

- Tramwajami ZTM (Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku). Krótki spacer na teren wydarzenia umożliwi wysiadka na przystanku STOCZNIA SKM 02, znajdującym się przy wiadukcie i przy gdańskich żurawiach. Numery tramwajów, które zatrzymują się na tym przystanku, to: 3, 7, 8, 10. Bilety na przejazdy można kupić:

 

 • w kioskach i salonikach prasowych (UWAGA! Bilety kartonikowe należy skasować w tramwaju).

 • w biletomatach umieszczonych na wybranych przystankach. (UWAGA! Bilety należy skasować w tramwaju).

 • online – za pośrednictwem wybranej aplikacji: GoPay, Jakdojade, moBILET, Mpay, Skycash, zbiletem.pl. Kasowanie tych biletów odbywa się w aplikacji. 

 

Szczegółowy rozkład jazdy, ceny biletów i inne dodatkowe informacje znajdują się na stronie: https://ztm.gda.pl/  

 

DOJAZD Z LOTNISKA

 

Dojazd z Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy (dzielnica Matarnia):

 

- Szybką Koleją Miejską (SKM-ką) na trasie z przystanku Gdańsk Port Lotniczy do Gdańsk Stocznia (z przesiadką na przystanku Gdańsk Wrzeszcz). Bilety na przejazdy można kupić:

 • w kasach biletowych SKM (UWAGA! Bilety kartonikowe należy skasować na stacji, na której rozpoczyna się podróż. Kasowniki znajdują się najczęściej w tunelach prowadzących do stacji). 

 • online – za pośrednictwem aplikacji SKM Kompas, KOLEO, Jakdojade czy Skycash. Kasowanie tych biletów odbywa się w aplikacji. 

Szczegółowy rozkład jazdy, ceny biletów i inne dodatkowe informacje znajdują się na stronie: https://www.skm.pkp.pl/ 

 

- Tramwajami ZTM (Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku) z przystanku PORT LOTNICZY 01. Podróż odbywa się z przesiadką. Przystanki docelowe, które znajdują się najbliżej terenu festiwalu, to JANA Z KOLNA 01, EUROPEJSKIE CENTRUM SOLIDARNOŚCI 02, DWORZEC GŁÓWNY 05 lub DWORZEC GŁÓWNY 07. Z każdego z przystanków uczestników czeka krótki (5-10 minut) spacer na miejsce wydarzenia. Bilety na przejazdy można kupić:

 • w kioskach i salonikach prasowych (UWAGA! Bilety kartonikowe należy skasować w tramwaju).

 • w biletomatach umieszczonych na wybranych przystankach (UWAGA! Bilety należy skasować w tramwaju).

 • online – za pośrednictwem wybranej aplikacji: GoPay, Jakdojade, moBILET, Mpay, Skycash, zbiletem.pl. Kasowanie tych biletów odbywa się w aplikacji. 

 

Szczegółowy rozkład jazdy, ceny biletów i inne dodatkowe informacje znajdują się na stronie: https://ztm.gda.pl/

 

 

TRASA Z PKP GDAŃSK GŁÓWNY

 

Osoby, które na Mystic Festival 2022 przyjadą połączeniami kolejowymi, mają możliwość odbycia krótkiego spaceru krajoznawczego (15 minut), w czasie którego będą mogli zobaczyć:

 

 • Plac Solidarności w Gdańsku, miejscu znanym z działalności ruchu NSZZ Solidarność i protestów podczas sierpnia 1980. Na placu znajduje się Pomnik Poległych Stoczniowców 1970, zwany popularnie "pomnikiem trzech krzyży", wraz z tablicami zawierającymi nazwiska poległych. 
 • Historyczną Bramę nr 2 Stoczni Gdańskiej.
 • Budynek Europejskiego Centrum Solidarności (ECS).
 • Muzeum Sali BHP Stoczni Gdańskiej. 

 

Istnieje także możliwość przebycia krótkiego dystansu pomiędzy PKP Gdańsk Główny a Stocznią Gdańską tramwajami i SKM-ką.

 

PARKING

Na terenie Mystic Festivalu nie ma możliwości zaparkowania pojazdów. Zalecamy pozostawienie aut na jednym z niżej wymienionych miejsc:

 

 • Darmowy parking niedaleko wejścia na teren festiwalu (okolice 100-czni, Popiełuszki 5). Pojemność: ok. 200 aut. Całodobowy. Brak możliwości rezerwacji miejsc.
 • Płatny parking kubaturowy przy ul. Jana z Kolna 5. Pojemność: ok. 500 miejsc postojowych. Całodobowy.
 • Płatny parking kubaturowy przy ul. Podwale Grodzkie 6 (wjazd na parking od ul. Rajskiej). Pojemność: ok. 200 miejsc postojowych. Całodobowy.
 • Parkingi Hevelianum (ul. Gradowa 3, ul. Gradowa 11, ul. 3 Maja 9). Pojemność: ok. 250 miejsc postojowych (łącznie). Całodobowy.
 • Parking podziemny Europejskiego Centrum Solidarności (wjazd ulicą Nowomiejską - od ul. Jana z Kolna lub ks. Jerzego Popiełuszki). Pojemność ok. 287 miejsc. Czynny od poniedziałku do niedzieli w godzinach 6-22. 

 

Więcej informacji o możliwościach parkowania w Gdańsku udostępnia Gdański Zarząd Dróg i Zieleni na swojej stronie: https://gzdiz.gda.pl/zalatw-sprawe/parkingi,a,4578 


NOCLEGI, HOTELE

 

Na terenie festiwalu nie będzie campingu.

 

Trójmiasto oraz okolice posiadają jedną z największych baz noclegowych w Polsce, od najtańszych hosteli to ekskluzywnych hoteli dla bardziej wymagających festiwalowiczów. 

 

Najdogodniejsze miejskie dzielnice, w terenie których warto nocować w czasie Mystic Festival 2022:

 

 • Gdańsk Stocznia

 • Gdańsk Główny

 • Gdańsk Wrzeszcz

 • Gdańsk Oliwa

 • Gdańsk Żabianka

 • Sopot

 • Gdynia Orłowo

 • Gdynia Redłowo

 • Gdynia Wzgórze Świętego Maksymiliana

 • Gdynia Główna

 

Informujemy, że dzięki skomunikowanemu transportowi nocować można nie tylko na terenie miast Gdańska, Sopotu i Gdyni, ale również miast sąsiednich, takich jak Rumia, Reda, Wejherowo czy Pruszcz Gdański.

 

https://www.facebook.com/FestivalMystic

www.instagram.com/festivalmystic/

www.mysticfestival.pl 

Organizator festiwalu

Mystic Coalition