Bilety na Mystic Festival 2023 już w sprzedaży!
×

ROAD TO MYSTIC

Road To Mystic, konkurs zorganizowany przez Mystic Coalition we współpracy z Antyradiem, to droga, która doprowadziła na Mystic Festival dwa znakomite zespoły: Comepass i Planet Hell.

 

W piątkowy wieczór w warszawskim klubie Progresja, przed koncertami Igorrr i Otto Von Schirach, odbył się finał konkursu Road to Mystic. Usłyszeliśmy i zobaczyliśmy cztery krótkie, ale świetne prezentacje bardzo różnych zespołów: Asperatus, Comepass, Planet Hell i Source Of Mary. Występy oceniało jury w składzie: Adam Brzeziński (Mystic Production), Łukasz Dunaj (Noise Magazine, Radio 357), Jarosław Anzhellmo Giers (Antyradio), Marek Prezes Laskowski (Progresja) i Jarek Szubrycht (Gazeta Wyborcza, Mystic Festival). 

 

Zwycięzca miał być tylko jeden, ale wysoki poziom uczestników konkursu sprawił, że organizatorzy zdecydowali się zaprosić dwa zespoły. W czerwcu w gdańskiej Stoczni zobaczymy więc Comepass i Planet Hell. Gratulujemy!


a

Asperatus

(Death Metal)

Grupa powstała w 2012 roku w Krakowie, czerpiąc inspiracje z klasyków death metalu lat 90. W 2015 zespół wydał debiutancką EP zatytułowaną "Warped Reality", która otworzyła mu drzwi na krakowską scenę. Po kilku latach przerwy, Asperatus wrócił z nowym składem i materiałem. W 2020 wydał EP "Sanctified State of Decay", od tej pory aktywnie udziela się na scenie i przygotowuje się do wydania LP.

b

Break The Void

(Metalcore/Post-hardcore)

Zespół powstał w 2020 roku mimo przeciwności i lockdownow. Break The Void to pięciu gości grających muzykę z pogranicza gatunków metalcore/post-hardcore.

c

Cremaster

(crossover)

Cremaster to super zespół, który powstał w 2001 roku w Krakowie. Jest legendą. To powinno wystarczyć, jednak jakieś limity wprowadzono. 100 znaków? Przecież tyle słów nie powiedziała nawet nasza ukochana prezydentowa przed prawie dwie kadencje. A nie jest legendą. Nie wydała 6 albumów. Nie zagrała setek koncertów. Nie ma na pewno tylu fajnych wdzianek i nie przebiera się za słonia. To powinna chyba coś mówić - nie ? Wracając do Cremaster. W zasadzie ciężko dziś powiedzieć kto z nich nie zrzyna i kto jest równie słynny. A koncerty? No tu z kolei to mamy za mało znaków. Także zakończmy najlepiej jak się da - Cremaster to legenda.
Comepass

(Rock/metal alternatywny)

Comepass to poznański zespół wykonujący muzykę z pogranicza grunge'u, rocka progresywnego i metalu alternatywnego. Skład został założony przez czwórkę przyjaciół, z których trójka grała ze sobą od czasów szkolnych. W 2018 roku dołączył do składu Jakub Wesołowski (wokalista i autor tekstów) i od razu między nimi zaiskrzyło. Ich twórczość charakteryzuje się dużą różnorodnością brzmień przez łączenie i przeplatanie ze sobą wielu stylów rockowo-metalowych.
Consumer

(thrash metal)

CONSUMER - thrash metalowy zespół powstały w Żywcu w 2012 roku. W swojej twórczości zespół odwołuje się głównie do amerykańskiej szkoły grania z pod znaku: Exodusa, Slayera i nie tylko. Mocne riffy, dynamiczna sekcja rytmiczna, zróżnicowany wokal to cechy charakterystyczne Consumera. Teksty zespołu oscylują wokół tematów związanych z problemami otaczającego nas Świata. Kapela ma na koncie materiał demo "Between the Betrayers" oraz singiel na piątej części kompilacji Silesian Butchers. Obecnie zespół pracuje nad pełnym debiutanckim albumem.
Ciśnienie

(post rock / jazz)

Ciśnienie powstało w jednym celu: stworzyć najbardziej wstrząsające i intensywne muzyczne kulminacje, jakie można sobie wyobrazić. Ciśnienie rosło na wielu festiwalach, m.in. Enjoy Jazz w Mannheim, Hradecký slunovrat w Czechach, czy na finale festiwalu Move Your Brass, gdzie grali w towarzystwie Orkiestry Dętej KWK Wujek - koncert został wydany jako "Brass Album". W kwietniu 2018 zespół wystąpił na Katowice JazzArt Festival, czego rezultatem jest wydany w styczniu 2019 album koncertowy „JazzArt Underground”. Ostatnim wydawnictwem jest wydana w 2021 roku płyta "Radio Edit".
Chainsword

(Death metal)

Chainsword powstał w 2016 roku jako projekt Dave'a Killorana (Black Tundra) i Tomka Walczaka (Dopelord), który zakładał powrót do prostego grania lat 90. Czerpiąc garściami z muzyki Bolt Thrower, Entombed, Obituary czy Carcass. Dobrano do tego zadania doświadczonego na scenie Michała Lipkę, gitarzystę André Neil'a i basistę Łukasza Kaczmarka. Tworzony materiał został nagrany na pierwsze demo i prezentowany na rodzimej warszawskiej scenie jak i imprezach jak Trash Attack Lublin czy WOŚP-online. Po wielu wymianach gitarzystów 28 lutego 2021 wydał premierową płytę Blightmarch pod skrzydłami Godz Ov War, zmiksowaną w Satanic Audio. Dziesięć utworów traktujących o koszmarach wojny zarówno prawdziwej jak i tej ze świata Warhammer 40k zostało pozytywnie przyjęte przez słuchaczy. Korzystając z chwilowej odwilży pandemicznej ruszył na polskie sceny m.in. w Białymstoku, Poznaniu, Wrocławiu jak i niemieckim festiwalu w Libengrun czy słowackim Popradzie.

d

Deathyard

(Heavy/Thrash z elementami Prog/Death)

Deathyard (heavy/thrash metal z elementami prog/death) powstał w 2018 roku z inicjatywy Chrisa Hoflera, czego efektem był debiutancki album “Creation Of The Universe” w 2019 roku. Po wydaniu albumu, kolejno do składu dołączyli - brazylijczyk, Thiago Parrolas (Fretless Bass), Mateusz Przeniosło (Guitar), macedończyk Zoran Krecho (Drums) i w tym składzie wydano w 2021 roku singla “Serpent’s Kiss”. Perkusistę Zorana Krecho w 2021r, zastąpił Igor Dymkowski. W 2022 roku, w nowym składzie, zespół wydał kolejnego singla, zatytułowanego “Devil’s Queen” na którym gościnnie zaśpiewał amerykański kultowy wokalista - Tim “Ripper” Owens, znany m.in. z Judas Priest, Iced Earth, Dio Disciples, Beyond Fear, Charred Walls Of The Damned czy KK’s Priest. Zespół obecnie nagrywa swój drugi album.
Deivos

(Death Metal)

DEIVOS powstał w 1997 r., wydając swoje pierwsze demo, Praised By Generations już w 1999 r Do tej pory wydał 6 płyt: - 2003 r. EP „Hostile Blood” - Butchery Music - 2006 r. Emanation From Below – Empire Records - 2008 r. Gospel Of Maggots - Unique Leader Records - 2011 r. Demiurge Of The Void - Unique Leader Records - 2015 r. Theodicy - Selfmadegod Records - 2017 r. Endemic Divine - Selfmadegod Records - 2019 r. Casus Belli - Selfmadegod Records - 2021 r. reedycja Hostile Blood/ Emanation From Below - Selfmadegod Records Obecnie zespół jest w trakcie komponowania materiału na kolejną płytę i planuje ją nagrać w ciągu najbliższego roku.
Death Crusade

(d-beat, crust, metal)

DEATH CRUSADE - epatujacy furią bękart crust punka i metalu. Kwartet starych, brzydkich i wściekłych muzyków, nie stroniących zarówno od skocznego D-beatu, jak i rozpędzonego blasta. Soniczne piekło, czerpiące garściami z obydwu scen. Na pokładzie muzycy Filth of Mankind, Blindead czy HIV. Grają w materiał, który jest w większości wypadkową Entomebed skrzyżowanego z Discharge. Zatem muzycznie sypią gruzem, zaś przekaz tekstowy to zaangażowane punkowe teksty. Nie biorą jeńców, nie oglądają się na boki, wjeźdzają czołgiem!

e

Ennorath

(Industrial Death Metal)

Jesteśmy kapelą z Krakowa i wykonujemy "coś w stylu" industrial death metalu. Mamy na koncie dwie płyty - jedna z 2015stego roku, a druga - prawie świeżynka - z kwietnia 2021 (nagrana już pod koniec 2018, ale niestety przez prace realizatorskie, wydawnicze etc. wydana dopiero w 2021). Przez okres studyjno-covidowy zagraliśmy tylko kilka koncertów, natomiast teraz szukamy jak największej ilości okazji do zaprezentowania swojej twórczości, która z tego co mówią recenzenci - jest nawet słuchalna (nieskromnie również tak uważamy :) ). Graliśmy z takimi zespołami jak Thy Disease, in Vain, Hunter, Sadist, Materia, Drown My Day. Bardzo chcielibyśmy skorzystać z okazji zorganizowanego przez Was konkursu i okazji jaką dajecie, niemniej będąc poważnymi osobami chcielibyśmy poinformować, że w razie wzięcia nas pod uwagę prosilibyśmy o możliwość przesłuchania w godzinach wczesnych, ponieważ 29.04.2022 mamy koncert w Krakowie ;] Dziękujemy za wyrozumiałość i jakikolwiek feedback!

f

Frightful

(Death Metal)

Powstałe w 2016 roku death metalowe Gdańskie trio zaczynające od oldschoolowego death/grindu zagrało masę koncertów po Polsce oraz krajach bałtyckich. Do 2019 wydali dwie EP, split z włoskim Cannibe oraz demo. W 2020 przyjęli drugiego gitarzyste Mateusza Mencla (Pandemic Outbreak) I za sprawa covid-19 zamkneli się w sali prób żeby przygotować nowszy, lepszy oraz bardziej techniczny material. W 2021 wydali za sprawą chińskiego Awakening Records swój debiutancki LP "Spectral Creator". Płyta zebrała masę pozytywnych opinii w różnych magazynach i portalach z całego świata, oraz została rozprowadzona za sprawą wytwórni po wszystkich kontynentach.
From Today

(Metal/Hard Core)

Powstaliśmy w listopadzie 2016 roku. Zespół tworzą doświadczeni pasjonaci muzyki, szerzej znanej jako hardcore. Uczestniczyliśmy w projektach: Dispel the Crowd, Wounded Knee, Street Chaos, Primal Rage, Łeb Prosiaka. Początkowo mieliśmy sporo perturbacji z wokalistami, część z nich została zmieniona, w tym wokale kobiece. Z teledyskiem do utworu „This is our Mission” nie mogliśmy iść dalej. Od marca 2019 doprecyzował skład z obecnym wokalistą Krzyśkiem. We wrześniu 2019 weszliśmy do studia. 01.01.2020 to oficjalna data premiery naszego debiutanckiego albumu „From Today”. Po wydaniu płyty zrobiliśmy kilka teledysków m.in. do utworów Walking Death czy Stay True a w czasie lockdownu do Clean Up All The Mess i Hardcore W 2021 poprzez eliminacje zakwalifikowaliśmy się do Pol and Rock Festival gdzie wystąpiliśmy. Obecnie ogrywamy materiał na drugą płytę i gramy koncerty gdzie się da ;)
Fren

(muzyka instrumentalna/rock progresywny)

Fren tworzy oniryczną muzykę instrumentalną. Zespół nie boi się wypełniać swych długich, wielowątkowych kompozycji emocjonalnymi pejzażami, płynnie lawirując pomiędzy transem a nieskrępowaną dynamiką. Grupa uformowała się w 2017 roku w Krakowie z inicjatywy pianisty Oskara Cenkiera, gitarzysty Michała Chaloty, basisty Andrew Shamanova oraz perkusisty Oleksija Fedoriva i zdążyła zagrać kilka bardzo ciepło przyjętych koncertów, dzieląc scenę z Caravan (UK), Stoned Jesus (UA), The Sonic Dawn (DK), Virgil Donati’s Icefish (IT). 6 marca 2020 ukazał się debiutancki album zespołu, o tytule Where Do You Want Ghosts to Reside. Obecnie zespół pracuje nad drugą płytą, wydanie której jest zaplanowane na 2022 rok.

g

GNIDA

(DEATH/GRIND METAL )

GNIDA została powołana do życia przez Sebastiana "Siriusa" Syroczyńskiego oraz Lucassa "Yautia" Edquist w 2010 roku. Przez ponad dekadę działalności zespół dorobił się trzech albumów , kolejno "S.Y.F" (2012), "A.I.D.S" (2016) oraz "R.A.K." (2020). Przez ten czas Gnida zagrała szereg koncertów z czego jednym z najważniejszych był występ w festiwalu WACKEN OPEN AIR 2013. Obecnie grupa promuje swoje ostatnie wydawnictwo w ramach tych działań 16 kwietnia pojawi się jako jedyny przedstawiciel polskiej sceny w Oslo na INFERNO METAL FESTIVAL NORWAY 2022.

h

Heavyquake

(Metal)

Zespół HEAVYQUAKE swoją działalność artystyczną rozpoczął we wrześniu 2009 roku pod nazwą Intoxicated. Po wielu latach wspólnego grania w styczniu 2019 roku HEAVYQUAKE skończył nagrywanie swojej debiutanckiej płyty pod tytułem METAL SHELTER, której realizacją zajmował się pan Piotr Madziar. Muzyka HEAVYQUAKE to mieszanka różnych gatunków metalu z wpływami innych stylów muzyki rozrywkowej.

i

IAMONE

(Djent Metalcore)

Startując z klipem do pierwszego singla "Of Life: Awakening" w kwietniu 2018 roku na Polskiej scenie pojawił się ΙAMONE. ΙAMONE przez następne miesiące kontynuował promocje kolejnymi dwoma singlami oraz filmem "L I F E" zwiastującym nadchodzący cztery miesiące później godzinny, składający się z trzynastu utworów koncepcyjny album "The Life Code" tworzącym ścieżkę skomplikowanych kompozycji z nisko strojonymi, ciężkimi gitarami, polirytmicznymi rytmami, na przemian z wyjątkową orkiestralną, ambientową i filmową muzyką i przebijającymi się wokalami, stających się wyznacznikiem brzmienia zespołu. W 2020 zespół przedstawił nowy skład wypuszczając nowy singiel “Dystopia”, zawierający znacznie większą paletę elektronicznych brzmień, która również pojawi się na ich drugiej płycie tego roku. W 2021 również przebili próg miliona odtworzeń ich muzyki na Spotify. IAMONE szybko zdefiniowali własny styl i zostali również docenieni przez fanów innych gatunków.
IRONBOUND

(Heavy Metal)

Pochodzący z Rybnika zespół IRONBOUND został założony w 2014 roku. Swoją twórczością nawiązuje do nurtu New Wave Of British Heavy Metal. Obecnie zespół promuje wydany wiosną 2021 roku debiutancki album „The Lightbringer”, który zbiera doskonałe oceny w Polsce oraz na świecie!

k

KETHA

(alternative metal)

Działamy od 2010, z przerwą 2018-2021. Na koncie mamy 5 płyt, kilkadziesiąt gigów i apetyty na dużo więcej.

l

LAS TRUMIEN

(Sludge/doom)

Katowicko-wrocławska kolaboracja, skupiająca się na wszelkim złu, jakiego dopuścił się człowiek. Piwniczny sludge wymieszany z doomem plus polskie teksty bazujące na prawdziwych zbrodniach dokonanych przez najgorsze kreatury, jakie zrodziła nasza planeta. Dotychczas wydali dwie EP-ki ("Las Trumien" w 2020 i „Więcej Śmierci” w 2021) oraz debiutancką płytę "Licząc Umarłych" w 2021, wszystkie wydane przez Piranha Music.
LECT3R

(Electro Metal)

LECT3R powstawał w głowach kilku osób na przestrzeni trzech lat by ostatecznie ukształtować się na początku 2018 wraz z dojściem Grzegorza Tusznio na drugiej gitarze. Rok wcześniej do zespołu dołączyła Paulina Niedośpiał dodając do mrocznego już miksu pomysłów swój wyrazisty wokal i mroczne teksty.. Od początku w zespole udzielali się Jurek Pater na gitarze, Przemek Warchał na bębnach oraz Grzegorz Zborowski na basie. W 2018 roku zespół wydał swoją pierwszą EP „Kill theFear”, która zebrała mnóstwo pozytywnych recenzji. W 2019 Paulina opuściła skład, by zająć się swoim życiem osobistym, jednak po niecałym roku zdała sobie sprawę, że nie jest ono pełne bez grania i wróciła nagrywając na powitanie wokal do naszego najnowszego singla – Party Killer. Na początku 2021 roku zespół wydał kolejny singiel, cover „Freed from Desire”, bardzo dobrze przyjęty przez słuchaczy. Obecnie zespół pracuje nad nowym materiałem, który w postaci kolejnej EP pojawi się już wkrótce.
Low Fen

(stoner metal/progressive)

Banda przyjaciół z gór tworzących lokalny underground, pasjonatami ciężkich riffów, kultywujących muzykę z pogranicza metalu, stonera i psychodeli. Uformowanie się stałego składu zaowocowało niezależnym wydaniem w 2019 pierwszej płyty Low Fen-Low Fen. Dobrze przyjęty materiał w polskim i zagranicznym stonerowym undergroundzie pozwolił nam na wyjście z piwnicy i koncertowanie. Dał kopa do dalszego rozwoju i utwierdził w dobrze obranej kamienistej ścieżce. Aktualnie jesteśmy w trakcie nagrywanie drugiej płyty, oraz organizacji 5 edycji najlepszej rock n rollowej górskiej imprezy Mountain Jam Generator Party. Za opis naszej muzy niech posłuży fragment recenzji z niedawnego koncertu w Krakowie: "highly underrated band hailing from the lesser-visited Lower Silesian area of Poland (Lądek-Zdrój) by the name of Low Fen, Imagine the instrumental low-end grooves of Russian Circles meeting the heavy, lush sounds of Deftones with a sprinkling of space rock and you’ve got yourself some Low Fen.."
LEASH EYE

(Hard truckin' rock)

Założony w 1996 roku Leash Eye to połączenie brudnych gitar, potężnej sekcji rytmicznej, prawdziwie rockowego wokalu i być może najbrudniejszego brzmienia organów Hammonda, co na współczesnej scenie tworzy mieszankę, którą zespół nazywa “hard truckin’ rock”. W ostatnim czasie zespół oddalił się od nowoczesnej metalowej produkcji, stawiając na brzmienia bardziej surowe i organiczne, jednocześnie zachowując wszystko to, co tworzy unikalny charakter Leash Eye – wpływy southern rocka i rockowej klasyki oraz odrobinę stonera. Najważniejsze wydarzenia i osiągniecia: - występ na Wacken Open Air - zwycięstwo w konkursie - 'Antyfest 2011' - występ na Sonisphere Festival u boku Iron Maiden i Mothorhead Dyskografia: V.E.N.I. (2009) From Hell To Wyoming (single, 2010) V.I.D.I. (2011) Hard Trucking Rock’ (2013) Blues, Brawls & Beverages (2019) Last Call (pandemic single, 2020) Busy Nights, Hazy Days (2022)

m

Mound

(post doom/black )

Mound powstał jako trio w styczniu 2016. Początkowo skład ograniczał działalność do rodzimego Trójmiasta. Swój debiutancki materiał zaprezentował na scenie po roku pracy. Utwory z tamtego okresu ukazały się na pierwszym wydawnictwie ‘Bane’ EP w czerwcu 2018. Na początku 2019 roku do składu dołączył drugi gitarzysta, który doskonale wpisując się w obraną stylistykę wniósł do twórczości Mound nową energię. Od tamtego momentu dominującym nurtem w muzyce kwartetu stał się szeroko pojęty post metal, choć dalej dają o sobie znać odmienne inspiracje każdego z członków. Efektem tego połączenia jest drugie wydawnictwo i jednocześnie pierwsze LP ‘Pharisaism’ wydane w 2021 roku. Do tej pory podczas czteroletniej aktywności koncertowej zespół grał na wielu scenach w kraju i za granicą, m.in. w Niemczech, Francji i Belgii. Uznanie zarówno odbiorców, jak i organizatorów imprez zaowocowało licznymi supportami składów z półki europejskiej i światowej, jak np. Sunnata, Dopelord, czy Dopethrone.
Mad Teacher

(heavy metal)

Mad Teacher to energetyczna i bezkompromisowa mieszanka. Wyraźnie słychać, że czerpią z dokonań klasyków hard rocka i heavy metalu, nie boją się jednak nawiązać do nowszych odmian ciężkich gatunków. Wszystkiemu przyświeca jeden cel - udowodnić, że w tej muzyce można (i trzeba!) zrobić coś nowego. Zespół stawia wszystko na jedną kartę - kompozycje. W utworach słychać echa zespołów takich jak Judas Priest, AC/DC, Helloween czy Rush, ale w każdym z nich czuć powiew świeżości. Myśl przewodnia? Dobry koncert - tak jak dobry film - powinien mieć niespodziewane zwroty akcji. Po wielu występach na scenach łódzkich klubów i pubów, pięcioosobowy skład rozpoczął nagrywanie swojej debiutanckiej EP, "Keep the Fire", nie przerywając pracy nad nowym i istniejącym materiałem.
MOYRA

(Melodic Death Metal )

Moyra zespół założony w 2017 przez Margo Szkoda-Hreczuch, jest to dziecko doświadczeń wielu lat, które musiało powstać by stworzyć coś naprawdę energetycznego, gdzie na froncie stoi olbrzymi wokal kobiecy, który stosuje różne techniki od growlu po czyste partie. Muzyka Moyry to melodic death metal, muzycy nie uciekają od eksperymentowania i bardzo dobrze radzą sobie z łączeniem różnych klimatów. Tematyką, jaką zajmuje się zespół to przede wszystkim samo życie połączone idealnie z historią mityczną o Moyrach, owe boginie sprawowały władzę nad życiem ludzkim ale także nad boskim. To one tkały nici życia i wyznaczały drogę życiową. Moyra to czynnie koncertujący zespół z wieloma sukcesami na koncie (występ na Pol'and'Rock oraz wiele zagranych festiwali w całej Polsce a nawet kilka za granicą ponadto własne trasy koncertowe, które cieszyły się dużym zainteresowaniem)
MOONSTONE

(doom,stoner)

Moonstone to przytłaczające riffy, rozsadzający trzewia bas i rytmy, które przekraczają skalę Richtera. To wybuchowa mieszanka stonerowej przestrzeni i doomowej grozy, która gwarantuje soniczny trans o orbitalnej skali. Krakowski kwartet ma na koncie debiutancki album, który swoim ciężarem, niczym meteoryt odcisnął ślad na scenie undergroundowej. Nadchodzące EP o tajemniczej nazwie „1904” ukazuje nieprzerwaną ewolucję Moonstone. Usłyszymy na nim zarówno tradycyjne dla zespołu przesterowane walce, jak i niezbadane wcześniej brzmienia okraszone hipnotyzującymi solówkami i tłustym groovem. Będzie to istna podróż w nieznane, która zaskoczy niejednego weterana ciężkich brzmień.
Mortis Dei

(Death metal)

Mortis Dei powstał w połowie 1992 roku w Bydgoszczy Polska, i od tej chwili nieprzerwalnie działa na scenie. Zespół ma na kącie cztery duże albumy: The Loveful Act of Crea GBtion 2003 My Lovely Enemy 2006 Last Failure 2009 Salvation Never Comes 2014 (Metal Scrap Records) materiały demo: Rehearsal Tape '93 [1993] The Elements [1995] Landscapes [1997] Wrath Eruption [2001] W 2014 roku ukazuje się digipac [3cd] pt. Two Decades OF Anger (Sepulcross Prod.) zawierający reedycje starszych dokonań grupy (The Loveful Act of Creation, My Lovely Enemy, Last Failure, Landscapes). W 2019 roku w formie cyfrowej Mortis Dei wypuszcza trzy utworowy materiał ep "Hail Ailens". Jest to materiał poświęcony zmarłym muzykom Mortis Dei ,którzy udzielali się w zespole w różnych okresach działalności grupy Maciejowi Urbaniakowi (drums) i Marcinowi Waleńczykowskiemy (git)

n

Nadihr

(metal progresywny)

Nadihr. Jednoczesne współdziałanie kilku sprzecznych rytmów, których wspólne pochodzenie, na pierwszy rzut oka, jest niedostrzegalne. Kilku mężczyzn z różnych stron świata, kilka różnych spojrzeń na muzykę. Jeden akt kreacji. Trójmiejski metal o progresywnej duszy. Nadihr wynurzył się w końcu z cienia, przynosząc długo wyczekiwany album. Płyta „Orion Arm” ujrzała światło dnia 12 listopada 2021 roku. Tego samego dnia odbył się w poznańskiej Minodze premierowy koncert, otwierający trasę pod tytułem „Across the Orion Arm”. Muzyka Nadihr jest pełna przejmujących emocji i wielkiej energii. Jednocześnie zespół wie, co robi- kompozycje są pełne rozmachu i wykonane z precyzją, z jaką poruszają się ciała niebieskie.
November Might Be Fine

(post-rock / post-metal)

November Might Be Fine to instrumentalne trio z bazą na Górnym Śląsku. Grając od 2014 roku tworzą post-rock z silnymi wpływami muzyki programowej, post-harcore'u i noise'u. Za cel przyjęli transformację własnych emocji i życiowych wydarzeń na dźwięki, co dodaje wysoce osobistego charakteru muzyce oraz niepowstrzymanej energii na scenie. W dorobku NMBF znajdują się trzy wydawnictwa, w tym wydany własnym sumptem debiutancki pełny album „South” (2017 r.). Od wydania debiutu zespół regularnie koncertuje w Polsce i za granicą, a obecnie - w czasie pandemii - pracuje nad drugim albumem.
No Man's Slave

(Death/Thrash metal)

No Man’s Slave to metalowe trio wywodzące się z krakowskiej sceny, którego początki można datować na rok 2016. Muzyka No Man’s Slave to połączenie death i thrash metalu z lekką dozą groove oraz nowoczesnym spojrzeniem na brzmienie. Pod koniec roku 2018 zespół nagrał swoje pierwsze demo - Isolation - które zostało wydane w lutym 2020. Aktualnie kapela pracuję nad swoją pierwszą płytą oraz skupia się na działalności koncertowej.

p

PSYCHOTIC OUTSIDER

(hc/metal)

Zespól PSYCHOTIC OUTSIDER powstał w Sierpniu 2018 roku w Galway w Irlandii W swojej muzyce zespól sięga po wpływy takich stylow jak Hard Core, metal czy tez punk rock kreując mocno agresywne dzwieki polaczone z dynamicznymi bitami. W marcu 2019 wydaje swoje pierwsze demo EP które udostępnia do pobrania całkowicie za darmo Równolegle gra regularne koncerty na terenie Irlandii W lutym 2020 roku PSYCHOTIC OUTSIDER samodzielnie wydaje swój debiutancki album „PSYCHING OUT MENTALITY” który zawiera 10 piosenek Niestety planowane koncerty zatrzymje pandemia. Obecnie zespol pracuje nad druga plyta ktora powina sie ukazac zima 2022
PAINTHING

(Doom Death Metal)

Zespół PAINTHING został założony przez Kubę, Michała i Darka w 2014 roku. Skład skrystalizował się w 2015 roku, gdy do zespołu dołączyli Jerzy i Jan. Debiutancki album został nagrany pod okiem Jerzego w jego Pinesound Studio. Mixem i masteringiem zajął się Marcin Bużniak z Axis Audio. Okładką i leyoutem zajął się Michał Xaay Loranc. Płytę w 2018 roku wydała rosyjska wytwórnia zajmująca się doom metalem Solitude Productions. Zespół zagrał kilka koncertów u boku: Cemetery of Scream, Symbolical, Devil In The Name, Cerber, Death Has Spoken, Kirov i innych. Po pewnym czasie szeregi PAINTHING opuścili Jerzy i Michał. Po uzupełnieniu składu kapela wróciła do koncertowania i zagrała u boku: Dragon, Destroyers, Faust, Schema, War Saw, Deathyard, Symetria, Sarmat i innych. Zespół równocześnie pracuje nad materiałem na nowe wydawnictwo. Obecnie PAINTHING tworzą: Kuba, Darek, Jan, Tomek i Bartek.
Planet Hell

(progresywny death metal)

Zespół Planet Hell powstał w 2014r. Muzycznym punktem odniesienia byli klasycy death, thrash, black metalu i industrialu - grupa stylistycznie celuje w pogranicze gatunków. Warstwa tekstowa to z kolei inspiracja dziełami Stanisława Lema, genialnego pisarza SF, Skład zespołu ustalił się pod koniec 2015 roku - załoga zaczyna koncertować i zbierać pozytywne recenzje. Zespół wystąpił m.in. na Metalgate Czech Death Fest 2018 m.in u boku Decapitated, Samael, Suffocation, otwierał polskie koncerty Obituary w lipcu 2018, a w 2019 grał wspólne koncerty z m.in. Pestilence, Acid Drinkers, Tortharry i Hypnos. Debiutancki album zatytułowany 'Mission One' ukazał się w 2016 a jego następca 'Mission Two' w 2019. 'Mission Two' jest koncept albumem w całości inspirowanym powieścią Solaris - płyta zbierała entuzjastyczne recenzje. Zespół niejednokrotnie był wymieniany w wielu kategoriach i podsumowaniach roku 2016 i 2019.
POMÓR

(Eksperymentalny death, black metal)

r

RETRIBUTION

(THRASH METAL)

Zespół powstał na przełomie 1999/2000 roku z inicjatywy muzyków nieistniejącej już krakowskiej formacji Velvet Thorns. Muzykę jaką gra Retribution można określić jako nowoczesny thrash metal, z wpływami głównie spod znaku Bay Area. Od początku działalności cel dla wszystkich członków zespołu był jasny i taki pozostaje. Tworzyć muzę, która ma maksymalną energię i potężnego kopa. Nigdy nie patrząc na aktualne trendy, Retribution jako jeden z pierwszych tworzył krakowską scenę thrash metalową.

s

Sarang

(rock/metal )

Zespół powstał w Maju 2011 r. w Chorzowie z inicjatywy Łukasza Mazeranta i Pawła Safiana. Muzyka Sarang to wypadkowa wielu inspiracji z pogranicza nu metalu i współczesnego groove metalu. Skład ma na swoim koncie dwa niezależne wydawnictwa - w 2015 roku zaprezentował debiutancki album 'Prisoners' wraz z promującym go teledyskiem do utworu 'Where to go' oraz w 2019 roku drugi krążek nazwany '2', poprzedzony teledyskiem do utworu 'Point of no return'. Oba albumy zostały pozytywnie przyjęte i zrecenzowane m.in. na łamach czasopism Metal Hammer, Teraz Rock, Magazyn Gitarzysta. Zespół ma na koncie wiele koncertów, zarówno klubowych jak i festiwalowych m.in. Around the Rock, Siemianowicka 'Rock Noc' czy Slot Art Festival (scena konkursowa oraz jako finalista na dużej scenie) a także support w katowickim MegaClubie oraz krakowskiej Fabryce przed zespołem Luxtorpeda. Sarang miał przyjemność dzielić scenę z wieloma zespołami, m.in. Organek, The Materia, Transgresja, Vane, Chico, JD Overdrive
Scumeater

(Death Metal/Grindcore)

Scumeater to kwartet z Poznania specjalizujący się w staroszkolnym death metalu z grindowym zacięciem w stylu klasyków takich jak Carcass, Terrorizer, Napalm Death czy Brutal Truth. Zespół wyszedł z piwnicy w 2020 roku z wydanym samodzielnie na kasecie demo a rok później zaprezentował pierwsze dłuższe wydawnictwo Sonic Slaughter zawierającym 13 krótkich i szybkich strzałów. Na koncie mają wiele koncertów w tym z takimi uznanymi kapelami jak Pungent Stench, Siberian Meat Grinder czy Unborn Suffer.
Sunday at 9

(Groove metal)

Jesteśmy trójmiejską kapelą wykonującą muzykę wpisującą się w ramy szeroko pojętego metalu, z wyraźnymi wpływami groove metalu i metalu progresywnego. Działalność zespołu została zapoczątkowana zimą 2017. Na przestrzeni lat członkowie zespołu się zmieniali aż w końcu w 2021 ukształtował się stały skład w którym zaczęliśmy przygotowywać materiał na pierwszą płytę. www.sundayat9.com
SULLEN GUEST

(DEATH / DOOM)

The meaning behind Sullen Guest represents unexpected experiences and emotions we are inevitably forced to face in our lives: pain, death, loneliness, fear, betrayal… Each one of us has been visited by these sullen visitors. Started as a female-fronted band with the EP "Will You Greet the Sullen Guest as an Old Friend?"(2015) followed by a major change of line-up and a search for a distinctive sound, in 2018 recorded and released the second album, “IIIIXXI” in which teachings of the old school can be heard. In the damned year of 2020 Sullen Guest released a music video “Samsara” representing another transformation of the band towards emotional salvation. Named “Chapter III” the most recent album will be published in early 2021 in which the fragility of life, the pain of the soul, the shocks of life, and death were the main influence for its creation. The new EP Album PHASE unleashes 22-02-22. Packed with Death/Doom and accompanied by female vocals.
Schismopathic

(Death Metal / Grindcore)

Founded in 1987 under the name Schismopathic Torment, in 1988 the band changed its name to SCHISMOPATHIC under the lineup of bassist Jacek B., guitarist Robert F., and vocalist/drummer Robert G. A year later, they released their debut demo, "Kharkharamapathic Regurgitator", resulting in a plethora of shows throughout Poland with bands from the top tier of their country’s underground. In 1991, SCHISMOPATHIC recorded their debut album, D.E.M.O.C.R.A.C.Y., which, due to the band's suspension, was released with the first demo and live recordings in 2013 on CD, and then a few years later on LP via Selfmadegod Records. The Human Legacy was recorded and mixed at 125 Studio between May 2020 and March 2021, produced by Michal “Maly” Kwiecień. The record’s intro features Kwiecień and Artur “Janek” Jasiński, and the outro features Sebastian “Stecyk” Steć. The cover art and layout were handled by Jasiński and DIY Zrup Leprzy Prod. The track “Proof Of Ignorance” is a new version of the 1989 track
Sarmat

(death/black metal)

Zespół SARMAT został założony w roku 2018 przez dwóch gitarzystów: Daniela Szymanowicza i Krzysztofa Kopczeńskiego. Materiał na debiutancki album został nagrany przy współpracy sesyjnego perkusisty Krzysztofa Klingbeina oraz wokalisty Łukasza Kobusińskiego, który dołączył do zespołu po nagraniach na stałe. Na płytę zatytułowaną "RS-28" trafiło 8 utworów o łącznym czasie trwania wynoszącym 33 i pół minuty. Album został wydany samodzielnie przez zespół w dniu 19 marca 2021 (wersja cyfrowa, Bandcamp). Format płyty CD ukazał się 31 maja tegoż roku (wydanie w standardowym pudełku, nakład 500 sztuk). Kolejne wydanie na płycie CD (format digipack) ukazało się 30 listopada 2021 (również limit do 500 sztuk), a format płyty analogowej (czarny winyl 180gr, limit 300 sztuk) ostatniego dnia roku. Latem 2021 szeregi grupy zasilili perkusista Krzysztof Szałkowski oraz Paweł Korneluk grający na gitarze basowej. W tym składzie zespół rozpoczął działalność konc
Skøv

(Punk Metal)

Skøv - punkowo metalowy zespół z Wrocławia, powstały pod koniec 2017 roku. Ich muzykę wyróżniają punkowe riffy i blackmetalowe wokale. Sprawdź jeśli lubisz takie zespoły jak Gojira, Cancer Bats, Mastodon czy Kvelertak. W marcu 2021 zespół własnym sumptem wydał drugi album zatytułowany "Family Feast". Lepiej zróbcie kilka przysiadów i kilkanaście pajacyków jeśli chcecie zobaczyć ich z bliska.
Sacrofuck

(Death metal)

Założony w 2006 roku warszawski zespół death metalowy. Na koncie 1 album pelnogrający, 5 mniejszych wydawnictw.
Snake Eyes

(Thrash metal)

Powstaliśmy w 2002im, w Katowicach. Debiut płytowy "Beware of the snake", wydaliśmy w 2010 za pośrednictwem Slaney Records. W 2012 wydaliśmy EP "Macabre Tales" w W.M. Pyscho. Najważniejszym, w ostatnim okresie, wydawnictwem jest dla nas druga płyta "No one lef to die", wydana w Defense records, na którą składa się 50 minut thrash metalu, z wpływami heavy i death. Jesteśmy entuzjastami koncertowania, dlatego staramy się pokazywać w różnych miejscach, w miarę możliwości. Dotychczas, największym naszym osiągnięciem było uczestnictwo w trasie Turbo (2019) i zagraniczne wyjazdy do Czech.
SCRÜDA

(Death metal / Crust punk)

Świat upadł. Technologia zawiodła, biurowce runęły, a jedynym prawem jest prawo pięści. W nowej chaotycznej rzeczywistości pomiędzy gęstymi lasami a gruzami dawnych domów barbarzyńcy przemierzają krętą drogę i głoszą nieprzyjazną nowinę. W tym świecie nie zabrakło diabła, agresji i sępów czekających na ochłapy padliny. P.s. Jestesmy przed premierą naszej pierwszej epki. Premiera planowana jest do końca kwietnia.
Source of Mary

(Alternative Metal)

Ich debiutancka płyta - Inner Demons, ukaże się w 15 kwietnia 2021 roku. Na płycie zagrali m.in. Jarosław Śmigiel z zespołu Illusion, Mateusz Karsznia - wokalista zespołu Hellvoid, a mix i mastering wykonał Arkadiusz „Malta” Malczewski znany ze współpracy z gigantami polskiej sceny metalowej - Decapitated, Batushka i Behemoth. Zespół współpracuje z renomowanymi rzeźbiarzami - Czesławem Podleśnym i Adrianną Majdzińską. Zespół wystąpił na ich wernisażu, gdzie ich dzieła sztuki zostały podpalone przed sceną, a zdjęcia z wydarzenia posłużyły do stworzenia teledysku. 8 kwietnia zespół wydał teledysk do utworu Censored Lore, stworzony z polsko-francuską graficzką Malgoshią Drozdek.

t

The Freuders

(prog-everything / post-everything / alternative / psychedelic)

The Freuders to minimalistyczny kolektyw muzyczny stawiający na solidność sekcji rytmicznej, zalany gitarowym sosem, doprawiony szczyptą charyzmatycznych wokali. Delikatny zapaszek cmentarza, albo emanacja czarnej dziury. Muzyczne połączenie Dennisa Rodmana i twórczości Salvadora Dali. Chłodno i bez przebaczenia. "(...) Wojownik jest ciężki do zaszufladkowania. Zespół umiejętnie wije się pomiędzy różnymi wpływami, by utrudnić robotę pismakom, lubującym się w nadawaniu nazw i segregacji gatunkowej. Dla mnie The Freuders wraz z nowym dziełem znalazł się gdzieś na granicach alternatywnego rocka, prog metalu i debiutu mistrzów z Tool, czyli do takiego ambitniejszego, zeschizowanego metalu.(...)" kvlt.pl | Marcin Brzeźnicki "(...)Muzycznie jest ciekawie i bogato. Wtedy, gdy grupa wpuszcza do swoich kompozycji odrobinę szaleństwa, stają się one dla mnie najbardziej przekonujące.(...)" Wojciech Kałuża | Metal Hammer Polska
Trylion

(progmetal)

Historia zespołu sięga 2013 roku. Na koncie zespołu znajduje się EPka oraz płyta LP - Education for Freedom, która została dobrze przyjęta przez krytykę. https://kvlt.pl/muzyka/recenzje/trylion-education-for-freedom-2021/ "W naszym materiale przede wszystkim chcemy ukazać kontrast dlatego można usłyszeć u nas mocno progresywne podejście, ale w głównej mierze całość to mocne metalowe granie zahaczające o death metal i modny ostatnio djent. Podobnie jest z tekstem i wokalami - od łagodnych po ekstremalnie mocne. Słuchamy i obserwujemy wszystko co nas otacza - wyrażamy się przez muzykę - opisując życie i jego meandry. "
Tenebris

(death progress metal)

TENEBRIS Łódzki przedpotopowy zespół (powstał w 1992) piszą o nim że progress i metal słychać to różnie zależy kto akurat jest w składzie. A obecnie jest zacnie Grześ perkusja Bartek bas Przemo gita i Szymon wokal i gita. Należałoby dodać że teraz zespół wciągnął w służbę metalu polskich wieszczy, Kochanowski, Słowacki, Mickiewicz niby nic już do gadania nie mają ale jednak mimo że zza grobu ich słowa wciąż niosą moc. Za nimi 4 albumy i tłum byłych muzyków a przyszłość właśnie sobie kreują przygotowując 5 album.

Organizator festiwalu

Mystic Coalition