Bilety na Mystic Festival 2022 już w sprzedaży!
×

Za tydzień na festiwalu: Dzień trzeci i ostatni

28.05.2022

Wszystko, co dobre, kiedyś się kończy. Zanim jednak wypijemy strzemiennego, pomachamy łbami przy muzyce Mercyful Fate, Killing Joke, Vadera, Igorrr, Sólstafir i wielu innych, znakomitych zespołów. A za rok znowu przybędziemy na sabat…

 

W sobotę na Sabbath Stage zaprasza Iron Realm Productions, a to oznacza klątwy, zmory i upiory. Hexvessel wciągną nas w leśne ostępy i odprawią rytuały, po których nic już nie będzie takie samo. Lindy-Fay Hella – czyli kobieca strona żywiołu zwanego Wardruną, tutaj w indywidualnym wcieleniu – wyśpiewa nam swoją wizję legend Północy. Szwedzki Grift może razić blackmetalowym jadem i utulić folkową balladą, ale zawsze będą to dźwięki rozpaczy i samotności. A warszawski postmetalowy Rosk po prostu zgasi światło. W ich muzyce nie ma na nie miejsca.

 

Na Desert Stage przybędą goście z miasta pod Pustynią Błędowską, czyli krakowski Taraban, którzy poruszają się na styku bluesa, hard rocka i psychodelii. W muzyce Red Scalp słychać podobne wpływy, ale trzeba dodać rytuały indiańskich szamanów i kosmiczne wizje. Jeszcze bardziej odjechany jest norweski Arabrot, który swobodnie żongluje dźwiękami od noise rocka przez gotyk, post-punk aż do metalu. Na finał zagrają The Vintage Caravan psychodelicznego hard rocka, który na przełomie lat 60. i 70. zrobiłby z nich gwiazdę światowego formatu. 

 

W sobotę na Shrine Stage będzie jeszcze ciemniej niż w poprzednie dni, najciemniej. Konfrontacji z wytyczającym nowe granice ekstremalnego metalu Imperial Triumphant długo nie zapomnicie. Po blackmetalowej chłoście w wykonaniu Medico Peste i Wiegedood długo nie zmrużycie oka, a w podróż do przeszłości zaproszą was Truchło Strzygi i Baest – ci pierwsi wciągną w black/thrashowe labirynty, ci drudzy przypomną lata potęgi skandynawskiej sceny deathmetalowej.

 

Planet Hell o 15.15 na Park Stage to będzie pierwszy koncert tego dnia – i od razu lot w kosmos rakietą z deathmetalowym napędem. „When I Die, Will I Get Better?” – pyta w tytule swojej ostatniej płyty brytyjski Svalbard. Odpowiedzi na to pytanie nie znamy, ale doskonale wiemy, że od kontaktu z ich postmetalowymi/posthardcore’owymi numerami na pewno zrobi wam się lepiej. Witchcraft zahipnotyzuje was transowym hard rockiem o doomowych korzeniach, Sólstafir oczarują swoją magią z Północy, a na finał jeźdźcy apokalipsy – Killing Joke. 

 

The Materia tego dnia rozpalą Main Stage. Dźwigają ciężary, ale ich muzyka jest zarazem doskonała technicznie, poszukująca, nowoczesna. Igorrr z kolei to absolutne szaleństwo, muzyczny eksperyment zderzający ze sobą najbardziej odległe bieguny. Vadera w Polsce przedstawiać nie trzeba, podobnie jak kultowej płyty „De Profundis”, na której opierał będzie się ten show – to przecież jeden z najlepszych albumów deathmetalowych wszech czasów. Nie złamaliście przysięgi? Zatem nocą nawiedzą was Mercyful Fate z zaklęciami, bez których nie powstałby black czy death metal. Jesteśmy dumni, że możemy gościć taką legendę na Mystic Festival.

 

Ale jeszcze się nie rozchodzimy, jeszcze nie żegnamy! Na Desert Stage dobijać was będzie do skutku kolektyw Neon Haze, czyli połączone siły Octopussy, Favorit89 i Nightrun87. Bawcie się aż za dobrze, bo to będą ostatnie chwile tej edycji Mystic Festival. Na następną, na szczęście, poczekacie już tylko rok. My z kolei już nie możemy się doczekać, żeby powiedzieć wam, co szykujemy…


Mystic Festival 2022 odbędzie się 2-4 czerwca 2022 roku na ternie Stoczni Gdańskiej. Wystąpią m.in. Judas Priest, Opeth, Mercyful Fate, Killing Joke, Mastodon, Heilung, Saxon Katatonia, Mayhem, Mgła, Solstafir, Igorrr, Benediction, Baroness, Vader i Kvelertak. Pełny skład wykonawców jest przez cały czas dostępny na naszej stronie: www.mysticfestival.pl

 

1 czerwca posiadaczy karnetów zapraszamy na Warm Up Day. Usłyszycie kultowe numery Hellhammer w wykonaniu Tom Gabriel Warrior’s Triumph of Death, wybór najlepszych hymnów Celtic Frost zaprezentuje Triptykon, a następnie Triptykon z własnym materiałem. W ramach Warm Up Day zobaczycie również koncerty Carcass, Decapitated, Heathen, Gaerea, Urne, Lik, Skeletal Remains i Spectral Wound. 

 

  • Ceny karnetów 3-dniowych – 499 zł do 1.06.2022 lub wyczerpania puli
  • Ceny Upgrade'u biletu jednodniowego 2020/2021 do karnetu 3-dniowego – 200 zł do 1.06.2022
  • Cena biletu jednodniowego na Warm Up Day (1 czerwca)  – 149 zł (pula ściśle ograniczona)
  • Ceny biletów jednodniowych (2,3 lub 4 czerwca) – 299 zł do odpowiednio 2, 3 lub 4 czerwca lub wyczerpania puli
  • Ceny karnetów 4-dniowych VIP - 799 zł do 1.06.2022

 

Posiadacze karnetów na rok 2020 i 2021 będą mogli wziąć udział w Warm Up Day bez dodatkowych opłat! Wasze wejściówki zachowują ważność w 2022 roku i stają się karnetem 4-dniowym, nie musicie ich aktualizować. Dotyczy to również posiadaczy upgrade'ów biletów jednodniowych do karnetów.

 

Ściśle ograniczona pula karnetów 4-dniowych (zawierających Warm Up Day) będzie dostępna w specjalnej cenie 479 zł tylko do 12 stycznia lub do wyczerpania miejsc.

 

Bilety jednodniowe można upgrade'ować do 4-dniowego karnetu w specjalnej cenie 200 zł tylko do 12 stycznia lub do wyczerpania miejsc na Warm Up Day.

 

Każdy, kto zachowa bilet z 2020 lub 2021 (dot. również osób, które zakupiły upgrade do biletu jednodniowego) oprócz możliwości uczestnictwa w Warm Up Day otrzyma specjalną, limitowaną płytę CD z nagraniami festiwalowych artystów. To wydawnictwo, które nigdy nie trafi do regularnej sprzedaży.

 

Organizatorem MYSTIC FESTIVAL jest Mystic Coalition, sojusz firm o bogatym doświadczeniu na rynku koncertowym, festiwalowym i wydawniczym, w skład którego wchodzą Knock Out Productions, Mystic Production i B90.

 

Mystic Coalition

https://www.facebook.com/Mystic.Coalition

https://www.instagram.com/mysticcoalition

 

Knock Out Productions
http://www.knockoutprod.net
https://www.facebook.com/productions.knock.out
https://www.instagram.com/knockoutprod

 

Mystic Production
https://www.mystic.pl
https://www.facebook.com/mysticproduction
https://www.instagram.com/mysticproduction

 

B90
https://www.b90.pl
https://www.facebook.com/B90klub
https://www.instagram.com/klub_b90

Organizator festiwalu

Mystic Coalition