Bilety na Mystic Festival 2022 już w sprzedaży!
×

Tom Gabriel Warrior na Mystic Festival 2022 - poznaj szczegóły

27.05.2022

Po dwóch dniach zabawy normalni ludzie byliby już trochę zmęczeni, ale przecież na mięczaków nie trafiło. Doskonale wiemy, że w piątek, 3 czerwca, będziecie walczyć pod sceną do ostatniej kropli potu. Czekają was przecież koncerty legend, takich jak Saxon, Mayhem czy Benediction, ale i zespołów, które właśnie swoją legendę budują, jak Mgła. Zachowajcie jednak siły na imprezę urodzinową – tej nocy bogowie Judas Priest świętować będą 50 lat w metalu.  

 

Piątek na Sabbath Stage zacznie się od Czerni, która w palecie swoich barw metal stawia na równi z punkiem. Polską scenę reprezentować będzie też znakomity Fleshworld, zamieszkujący ruiny po black metalu i hardcore. Będą też goście z Francji: melancholicy i ponuracy z Hangman’s Chair oraz Déluge, którzy posthardcorową ekspresję topią we wściekłości black metalu i głębinach ambientu. 

Desert Stage tego dnia otworzą Only Sons, którzy co prawda przyjadą z Krakowa, ale najlepiej czują się wśród amerykańskich riffów sprzed ćwierćwiecza, gdzieś pomiędzy stonerem a grungem w stylu Alice In Chains. „Tak powinno się grać heavy metal” - napisał kiedyś „The Guardian” o Green Lung. No pewnie, że tak - ma być ciężar, trans i czarna magia. Spaceslug to doom i stoner napędzane space rockiem, a The Stubs to punk'n'roll z warszawskiego garażu. Taka energia, że możecie się spodziewać pustynnej burzy. A na afterze czeka was Favorit89, czyli nasycony mrokiem synthwave.

 

Shrine Stage spróbują zburzyć Azarath, więc zagrają ostatni, bo może im się udać, a nie chcemy, żeby inni musieli występować na zgliszczach. Przed autorami „Saint Desecration” zniszczenie siać będą: black/punkowcy z Okkultokrati, Raging Speedhorn, którzy hardcore’ową siłę łączą ze sludge’owym ciężarem, Proscription, zderzający black i death jak tylko Finowie potrafią oraz Tester Gier, którzy swoim oldskulowym thrashem na koncertach gwarantują chaos bez granic.

 

Park Stage ma ładną nazwę, bo miło tam dla oka i zielono, ale prawdopodobnie jest to najbardziej hałaśliwy park na planecie. Tego dnia szaleństwo rozpętają Czesi z Hentai Corporation, potem stoner/doomowym walcem wjedzie Dopelord i wprasuje was w trawnik. Chwila odpoczynku i nad Park Stage nadciągnie cień znad Skandynawii, którego ścieżką dźwiękową będzie melancholijny death/black Tribulation, a po zmroku wszystko pożre Mgła. Dzieła zniszczenia dopełni legenda black metalu, norweska grupa Mayhem. Głupio byśmy się czuli, gdybyśmy musieli ją przedstawiać – wiemy, że wiecie. 

 

Na Main Stage tego dnia mamy święto brytyjskiego heavy metalu. Nie planowaliśmy tego, ale fajnie wyszło, przecież bez pionierów z Albionu bylibyśmy w czarnej d… no, na przykład w czarnej dziurze. 

 

Jako pierwsi zaprezentują się The Raven Age, szanujący heavymetalową tradycję, ale doskonale czujący groove współczesnego metalu. Benediction przypomną, że Brytyjczycy mają swoją własną wizję death metalu, a Saxon poprowadzi was na zwycięską krucjatę pod zawsze zwycięskim sztandarem NWOBHM. I wreszcie Judas Priest w niepowtarzalnym, jubileuszowym programie, celebrującym ich 50 lat na scenie. Oszczędzajcie gardła do piątku, by razem z Metalowym Bogiem wyśpiewać wszystkie te hymny. Planety będą zdewastowane, ludzkość na kolanach…


Mystic Festival 2022 odbędzie się 2-4 czerwca 2022 roku na ternie Stoczni Gdańskiej. Wystąpią m.in. Judas Priest, Opeth, Mercyful Fate, Killing Joke, Mastodon, Heilung, Saxon Katatonia, Mayhem, Mgła, Solstafir, Igorrr, Benediction, Baroness, Vader i Kvelertak. Pełny skład wykonawców jest przez cały czas dostępny na naszej stronie: www.mysticfestival.pl

 

1 czerwca posiadaczy karnetów zapraszamy na Warm Up Day. Usłyszycie kultowe numery Hellhammer w wykonaniu Tom Gabriel Warrior’s Triumph of Death, wybór najlepszych hymnów Celtic Frost zaprezentuje Triptykon, a następnie Triptykon z własnym materiałem. W ramach Warm Up Day zobaczycie również koncerty Carcass, Decapitated, Heathen, Gaerea, Urne, Lik, Skeletal Remains i Spectral Wound. 

 

  • Ceny karnetów 3-dniowych – 499 zł do 1.06.2022 lub wyczerpania puli
  • Ceny Upgrade'u biletu jednodniowego 2020/2021 do karnetu 3-dniowego – 200 zł do 1.06.2022
  • Cena biletu jednodniowego na Warm Up Day (1 czerwca)  – 149 zł (pula ściśle ograniczona)
  • Ceny biletów jednodniowych (2,3 lub 4 czerwca) – 299 zł do odpowiednio 2, 3 lub 4 czerwca lub wyczerpania puli
  • Ceny karnetów 4-dniowych VIP - 799 zł do 1.06.2022

 

Posiadacze karnetów na rok 2020 i 2021 będą mogli wziąć udział w Warm Up Day bez dodatkowych opłat! Wasze wejściówki zachowują ważność w 2022 roku i stają się karnetem 4-dniowym, nie musicie ich aktualizować. Dotyczy to również posiadaczy upgrade'ów biletów jednodniowych do karnetów.

 

Ściśle ograniczona pula karnetów 4-dniowych (zawierających Warm Up Day) będzie dostępna w specjalnej cenie 479 zł tylko do 12 stycznia lub do wyczerpania miejsc.

 

Bilety jednodniowe można upgrade'ować do 4-dniowego karnetu w specjalnej cenie 200 zł tylko do 12 stycznia lub do wyczerpania miejsc na Warm Up Day.

 

Każdy, kto zachowa bilet z 2020 lub 2021 (dot. również osób, które zakupiły upgrade do biletu jednodniowego) oprócz możliwości uczestnictwa w Warm Up Day otrzyma specjalną, limitowaną płytę CD z nagraniami festiwalowych artystów. To wydawnictwo, które nigdy nie trafi do regularnej sprzedaży.

 

Organizatorem MYSTIC FESTIVAL jest Mystic Coalition, sojusz firm o bogatym doświadczeniu na rynku koncertowym, festiwalowym i wydawniczym, w skład którego wchodzą Knock Out Productions, Mystic Production i B90.

 

Mystic Coalition

https://www.facebook.com/Mystic.Coalition

https://www.instagram.com/mysticcoalition

 

Knock Out Productions
http://www.knockoutprod.net
https://www.facebook.com/productions.knock.out
https://www.instagram.com/knockoutprod

 

Mystic Production
https://www.mystic.pl
https://www.facebook.com/mysticproduction
https://www.instagram.com/mysticproduction

 

B90
https://www.b90.pl
https://www.facebook.com/B90klub
https://www.instagram.com/klub_b90

Organizator festiwalu

Mystic Coalition